.

Photo Gallery

2010 Awards Banquet

Photos by Chris and Liz Hale
The stage is set for the 2010 Awards Banquet
The stage is set for the 2010 Awards Banquet
The stage is set for the 2010 Awards Banquet
Before the awards were handed out, a full house enjoyed a good meal
(Left to right) Dan Johnson, Nikki Knipmeyer, Tara Brewer and Pete Melby helped make the auction a success
(Left to right) Club president Riley Rees and track announcer Dan Johnson get the awards ceremony started
(Left to right) Eight of the top ten finishers in the non-wing class: (Kneeling) Shaun Brandt #71, Brad Beers #50, Jamie Kelz #32K, Travis Arnold #75 and (Standing) Brooke Green #77B, Carl Lewis #14L, Jarmey Martin #76 and Jacob Knipmeyer #17
(Left to right) Four of the top ten finishers in the Junior Class:  Garrett Hulsey #88, Quincy Brandt #25, Kent Miller Jr #60 and Garet Williamson #3
(Left to right) Six of the top ten finishers in the restrictor class: Eric Perkins #55P, Cole Campbell #22C, Blake Bennington #81B, Riley Kreisel #93, David Hartman #87 and Jordan Howell #3
In a celebratory mood, Quinn Jones #17J jumps into the arms of club president Riley Rees
(Left to right) Nine of the top ten finishers in the stock class: (Kneeling) Dallas Wood #17D, Kameron Key #21 and (Standing) Austin Crane #02, Dwayne Benson #35, Jesse Crank #12, Austin Rees #17, Chris Koch #41K, Quinn Jones #17J, Drew Shiveley #05
(Left to right) The stock class drivers have fun on and off the track:  Kameron Key #21, Austin Rees #17, Chris Koch #41K and Drew Shiveley #05
(Left to right) Six of the top ten finishers in the sportsman class:  John Gilbert #3, Brent Long #11, Bob Kaufman #1K, Cletus Tierney #69, Daryl Perkins #07P and Roger Newcomer #80
(Left to right) Seven of the top ten finishers in the open class: (Kneeling) Cole Melby #36, Lucas Boland #15L and (Standing) Kent Miller Sr #60, Jacob Knipmeyer #17K, Darrin Key #12X, Chris Koch #41K and Nathan Benson #2
(Left to right) Our 2010 Class Champions:  Jacob Knipmeyer #17 (Non-wing), Cole Campbell #22C (Restrictor), Drew Shiveley #05 (Stock), Garet Williamson #3 (Junior), and Nathan Benson #2 (Open)
(Left to right) In the non-wing class the Rookie of the Year award went to Brad Beers #50 and the Most Improved Driver award went to Travis Arnold #75
In the junior class the Most Improved Driver Award went to Garrett Hulsey #88
In the stock class the Rookie of the Year award went to Kameron Key #21
In the stock class the Most Improved Driver award went to Austin Rees #17
(Left to right) In the sportsman class the Rookie of the Year award went to Daryl Perkins #07P and the Sportsmanship award went to George Williams #19
(Left to right) In the open class the Sportsmanship Award went to Marty Pinkepank #99 and Rookie of the Year Award went to Lucas Boland #15L
The first recipient of the Outstanding Volunteer of the Year award went to Jerimiah Phillips
Lloyd Phillips received an award for his many years of dedicated volunteer service
Track photographers Chris and Liz Hale received an award for their service (our thanks to everybody at Sweet Springs!) Photo credit to Tara Brewer
A big thanks to the dedicated hard-working volunteers of Sweet Springs Motorsports Complex - you make it all possible!

Track Photos